• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w sporych aglomeracjach. Takie wieści są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą przyszłościowo są zobowiązani przytaknąć, że taki fakt nie ma prawa być banalizowany. Gdyby każdy przeanalizował w jaki sposób może samodzielnie przysłużyć się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, to dylemat w dużej mierze zostałby wyeliminowany. Co przydałoby się wziąć pod rozwagę? Zastanówmy się czym ogrzewamy nasze domy?

Węgiel to bezkompromisowo nieekologiczny opał. Czym warto go zamienić? Wiedziałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet tworzony jest z wiórów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu wspaniale nadaje się do opalania w kominku lub świadomie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie likwiduje się dodatkowych obszarów lasu, raptem wyzyskuje się obrzynki. W ten sposób nie niszczymy środowiska! Brykiet i pellet odróżnia ogromna wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach internetowych można dostać pellet i brykiet wytworzony z różnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał uzyskany z trocin drzewa dębowego.

Streszczając wyżej wymienione czynniki należy pamiętać o ochronie środowiska. W takim przypadku koniecznie dopasujemy opał do aktualnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.